top of page

ENSEMBLE

Ahmet İlker ERGİN

Founder & Genel Sanat Yönetmeni

İstanbul Aydın Üniversitesi, Drama ve Oyunculuk bölümünü 2017 yılında bitirdi. Mezun olduktan sonra yüksek lisans için gittiği Berlin'de, Chekov ve Meisner tekniği üzerine çalıştı. Frank Castrof'un Les Misarables rejisi üzerine yaptığı, reji üretim atölyesinde eğitim aldı. Şubat 2019'da, Germinal Tiyatro'yu, İstanbul-Berlin ekseninde faaliyet göstermek üzere kurmuştur.

 • Siyah Instagram Simge
 • Twitter
 • LinkedIn
Gizem-Erdem-Cam-Tavanlar-dizisi-oyuncu-kadrosunda_edited_edited.jpg

Gizem ERDEM

Oyuncu/Koreograf

Profesyonel hayatına Ankara Devlet tiyatrosunun ‘ Ghetto’ oyununa girerek mezun sanatçı kimliği ile başlayıp, özel tiyatro olan Öteki Tiyatronun ‘ Azizname’ oyunu ile devam eder. Sonrasında 6 yıllık bir dans macerası  başlar. ‘ Hürrem Sultan’(2003), ‘Night of the Sultans’(2004), ‘Zeynep Tanbay Dans Projesi’(2005-2008) gibi topluluklarda dans eder.  Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans okurken,  değerli Zurap hocasının ‘Macbett’(2008) oyununda oynar. Daha sonra Dot tiyatrosunda 9 sene oyunculuk yapar(2008-2016). Dot tiyatrosunun ‘Vur,Yağmala, Yeniden’, ‘Pornografi’, ‘Öksüzler’, ‘Sarı Ay’, ‘Uncut’ oyunları, ‘Dövüş gecesi’, ‘İki Kişilik Yaz’ oyunlarında oynamıştır. Bu tiyatro da Öksüzler(2012) ve İki Kişilik Yaz (2015) oyunlarıyla, Afife Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı kadın oyuncusu adaylıkları bulunmaktadır. 2017 yılında Dasdas tiyatroda ‘Çirkin’ oyununda rol alırken bir yandan ara verdiği dansla ilgili hareketlenmeler başlar. Yakın zamanda ‘Mut’ ve ‘Vorteks’ dans projelerinde dans etmiştir.
Son olarak D22’de Hakikat Elbet Bir Gün oyunundaki performansı ile Afife Tiyatro Ödülleri’nde yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu adaylığına layık görülmüştür.

 • Siyah Instagram Simge
1516874070475_edited.jpg

Tomris KUZU

Kostüm Tasarımı

İstanbul'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimine başlamadan önce İstanbul'da çeşitli sanatçılardan resim ve desen dersleri aldı. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Kostüm Tasarımı bölümüne kabul edildi. Tomris Kuzu, En İyi Giysi Tasarımı dalında Afife Ödüllerine üç kez, Tiyatro Ödüllerine iki kez aday gösterildi ve 2012 yılında Şark Dişçisi oyununa yaptığı kostüm tasarımlarıyla Afife Ödülleri, Tiyatro Ödülleri, TOBAV Tiyatro Çırakları Başarı Ödülleri ve 12. Direklerarası Seyirci Ödüllerini aldı.

Mimar Sinan Üniversitesi'nde Sahne Dekor ve Kostüm eğitimi aldı. 2002 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda dekor ve kostüm tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. Şehir Tiyatrosu'nda 2005 yılına kadar görev aldığı oyunlardan ilki olup dekor ve kostüm tasarımını gerçekleştirdiği III. Richard oyunuyla 2004 Afife Ödüllerine En İyi Giysi Tasarımı dalında aday oldu. 2005 yılında Şehir Tiyatrosu'ndaki görevinden ayrıldı ve 2008 yılında tekrar çalışmaya başladı. Şehir Tiyatrosu'ndaki çalışma hayatı dışında Semaver Kumpanya başta olmak üzere pek çok özel toplulukla da çalışmış, TV dizisi, kısa film, klip ve reklam projeleri için kostüm tasarımları da yapmıştır.

 • Siyah LinkedIn Simge
 • Siyah Instagram Simge
ayse-ayter-9937_edited.jpg

Ayşe Sedef AYTER

Işık/Sahne Tasarımı

1999-2001 yılları arasında London Academy of Music and Dramatic Arts (LAMDA) "Sahne Yönetimi ve Tekniği" Bölümü'nde ışık tasarımı eğitim aldıktan sonra 2002 yılında Türkiye'ye dönen Ayter, yurtdışında National Theatre, Royal Albert House ve West End'de, yurtiçinde ise muhtelif ödenekli kurum ve özel tiyatro sahnelerinde ve çeşitli uluslararası festivallerde bir çok projeye ışık tasarımcısı olarak imza attı.

2002 yılında bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları prodüksiyonu olan ve Şükrü Türen tarafından yönetilen "Othello" adlı oyun için yaptığı tasarımla Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde En İyi Işık Tasarımcısı Ödülü'ne aday gösterildi.

2004-2011 yılları arasında MSGSÜ Tiyatro ve Modern Dans Bölümleri ve Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Bölümü'nde "Işık Tasarımı ve Prodüksiyonda Sahne Arkası" dersleri verdi. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi'nde de ders vermeye başlayan Ayşe Ayter, halen İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nde doktora eğitimine devam etmektedir.

 • Siyah Instagram Simge
 • Twitter
gökay.jpg

Gökay AKGÖR

Oyuncu

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümünden 2015 yılında birincilikle mezun oldu. Mezun olduktan sonra Talimhane Tiyatrosu’nda üç yıl teknisyen ve oyuncu olarak çalıştı. Bu tiyatroda “Ucuz Heyecanlar” filmini tiyatroya uyarlayarak bu oyunda oyuncu olarak yer aldı. Talimhane Tiyatrosu’nda çalışmanın yanında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Avrupa” oyununda yer aldı. 2018 yılında, mezun olduğu İstanbul Aydın Üniversitesi(İAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yönetmenlik yüksek lisansına devam ederken 2019 yılında İAÜ Drama ve Oyunculuk Bölümünde uzman olarak akademik hayatına başladı. Germinal Tiyatro’nun “Pasaport or Passport oder Reisepass” oyununda yer almaktadır.

 • Siyah Instagram Simge
IMG_6878.JPG

Ezgi Gün ÜNAL

Oyuncu

Ezgi Gün Ünal, 1992 yılında İstanbul’da doğdu.2014 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Amerika’da Miami Dade Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimini tamamlayıp, pantomim eğitimi aldı ve çeşitli oyunculuk atölyelerine katıldı. 2018 yılında Prag Sahne Sanatları Akademisi’nde (AMU) fiziksel tiyatro yüksek lisansına başlayan Ünal; halen yurtdışında ve Türkiye’de çalışmalarına devam ediyor.Ezgi Gün Ünal, 1992 yılında İstanbul’da doğdu.2014 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Amerika’da Miami Dade Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimini tamamlayıp, pantomim eğitimi aldı ve çeşitli oyunculuk atölyelerine katıldı. 2018 yılında Prag Sahne Sanatları Akademisi’nde (AMU) fiziksel tiyatro yüksek lisansına başlayan Ünal; halen yurtdışında ve Türkiye’de çalışmalarına devam ediyor.

 • Siyah Instagram Simge
IMG_5978_edited_edited.jpg

Nasmina TÜTEN

Oyuncu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Tiyatro bölümünü bitirdi. 2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünü tam burslu olarak kazandı ve hala aynı okulda son sınıfta eğitim görmektedir. Germinal Tiyatro’nun “Pasaport or Passport oder Reisepass” oyununda “Alina” karakterini oynamaktadır.

 • Siyah Instagram Simge
WhatsApp Image 2020-06-18 at 17.23.08.jpeg

Halit Can ÜNAL

Oyuncu

İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünü kazandı. 
2013 yılında Siena'da düzenlenen ve 8 Avrupa ülkesinden 24 öğrencinin katıldığı "Playing Identities" adlı atölye programına seçildi. 2014 yılında Portekiz'li tiyatro grubu "Teatro Da Garagem"de staj yaptı ve ekibin "Daylight Project" isimli performansında rol aldı. 2016 yılında Mekan Artı'nın "Balkon" adlı oyununda yer aldı. 2017 yılında Datça Tiyatro Festival tarafından düzenlenen "Can Yücel ile şiirden sahneye" adlı üretim çalışması için seçildi. 2019 yılında Platform tiyatro ve Fringe Ensemble ortaklığında "Map To Utopia" adlı uluslararası deneysel bir projede çalışan Halit Can Ünal, Germinal Tiyatro'nun Pasaport or Passport oder Reisepass adlı oyununda Daniel karakterini canlandırmaktadır.

 • Siyah Instagram Simge
WhatsApp%20Image%202020-06-23%20at%2020.37_edited.jpg

Gonca ÇELİK

Genel Koordinatör/Çevirmen

2017 yılı Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Aynı üniversitede Kültür ve Eleştiri Çalışmaları yüksek lisansına devam etmekte ve tezinde göç ve tiyatro ilişkisini çalışmaktadır. 2019 yılında Platform Tiyatro ile birlikte Nürnberg Şehir Tiyatrolarının Import/Export projesinde yer almıştır.2020 yılında İstanbul Şehir Tiyatrolarının “Yeni Yazarlar” projesine kabul almıştır.

 • Siyah Instagram Simge
 • Twitter
 • LinkedIn
EXvD48nXQAARhTd_edited.jpg

Evrim DOĞAN

Oyuncu

•Evrim Doğan, 5 Eylül 1977 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. XIV Direklerarası Seyirci Ödülleri 2013-2014: İkincikat’ta sergilenen Şapkalı O** Çocuğu oyunundaki performansıyla, Küçük Salon En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, aynı oyunla 2013-2014 Sadri Alışık Tiyatro Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adaylığı bulunmaktadır.

 • Siyah Instagram Simge
 • Twitter
67966547_2273425539541714_3159284115082051584_n_edited.jpg

Burcu Yasemin ŞEYBEN

Dramaturg

Burcu Seyben tiyatro kuramcısı, oyuncu, dramaturg, yonetmen ve Tiyatro ve Multimedya (2016) ve Türkiye'de Otoriterlik Altında Mücadele ve Hayatta Kalma: Tehdit Altında Tiyatro (2020) kitaplarının yazarıdır. Çağdaş Avrupa, Amerika ve Türk performansları ve yönetmenlerinin yanı sıra tiyatro ve siyaset konusunda uzmanlaşmıştır. İstanbul ve Berlin merkezli Mekan Arti adlı tiyatro toplulugunda oyuncu ve dramaturg olarak çalıştı. Ümit Ünal'ın yönettiği Sofra Sırları adlı filmde rol aldı. Seyben, 2005-2016 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak calisti. 2016-2018’de Bennington College’da ders verdi. Halen College of Southern Idaho’da tiyatro bolumunde ders veriyor.

 • Siyah Facebook Simge
Resim1_edited.jpg

Deniz EKİNCİ

Çevirmen/Yönetmen

•Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nde okurken 2015 yılında Craft Atölye'de oyunculuk eğitimine başladı. Bu esnada yaz aylarında Londra' da bulunan LAMDA'nın oyunculuk kurslarına ve başka bir çok oyunculuk, yazarlık kurslarına katıldı. Oyunlarda asistanlık yaparken yeni keşfettiği oyunların çevirileri yapmaya başladı. 2019'da Kadir Has Üniversitesi'nde Oyunculuk Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

 • Siyah Instagram Simge
PSX_20200721_145156_edited.jpg

Semih DEĞİRMENCİ

Çevirmen/Yönetmen

Chromas bağımsız korosunda bağımsız koristlik yapan Semih’in tiyatro hayatı Mehmet Ergen rejiisi ve Zorlu PSM prodüksiyonu olan ‘Damdaki Kemancı’ Müzikali’nde rol alarak başladı. Sonrasında Talimhane Tiyatrosu Yapım Asistanı olarak görevine başlayan Semih, burada Mehmet Ergen rejisi ‘Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince ama Şimdi İyi’, Talimhane Tiyatrosu ve Arcola Theatre işbirliğiyle sahnelenen Mehmet Ergen rejisi ‘Mutluluk (Bliss)’ Talimhane Tiyatrosu ve Polka Theatre işbirliğiyle sahnelenen Mehmet Ergen rejisi ‘Goril’ ve Zari Azimi yönetmenliğinde sahnelenen ‘Portakal Çiçeği Suyu’ oyunlarında oyun asistanlığı ve teknik sorumlu olarak görev aldı ve çeşitli turnelere katıldı. Versus Tiyatro prodüksiyonu ve Kayhan Berkin rejisi olan 'Dogville' oyununda reji asistanlığı yaptı. İş sanat prodüksiyonu ve Lerzan Pamir rejisi olan çocuk oyunu ' Robot Pinokyo' oyununda da oyunculuk ve reji asistanlığı yaptı.

 • Siyah Instagram Simge
image1.jpeg

Eren ÇİĞDEM

Oyuncu

İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Şu an aynı üniversitede Tiyatro Yönetmenliği üzerine yüksek lisansına devam etmektedir. 2016 yılında Gnom tiyatronun Eve Dönüş oyununda yer aldı. 2017 yılında Galataperform’un "Balat Monologlar Müzesi" oyununa dahil oldu. Galataperformda oyun okumalarında yer aldı. Twotwo Production ve Fringe Ensemble ortak yapımı 2017 ve 2018 yıllarında Basecamp 1 ve Basecamp 3’de yer aldı. Twotwo production’ın yürütücü yapımcılığında “Balat Monologlar Müzesi” projesinde oynadı. Germinal Tiyatro’nun Pasaport or Passport oder Reisepass oyununda “Ali” karakterini oynamaktadır. 2021 yılında Nisan Dağ'ın 'Bir Nefes Daha' filmindeki performansı ile 28.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festival'inde, Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

 • Siyah Heyecan Simge
 • Siyah Instagram Simge
cansu.jpg

Cansu Arslan SARAN

Oyuncu

Sahneye ilk olarak bale eğitimi aldığı çocukluk yıllarında çıkan ve 13 senedir de aktif olarak tiyatronun gerek sahne önünde gerek mutfağında bulunan Cansu Arslan Saran, lisans eğitimini önce Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde “İktisat” bölümünde, ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Drama ve Oyunculuk Bölümü”nde tamamlamış ve eğitimini okul birinciliği ile bitirmiştir. Bu seneler içerisinde farklı disiplinlere sahip eğitimciler ile workshoplara katıldı ve farklı tiyatro topluluklarında çalışarak kendisini geliştirdi. Şimdilerde Biteatral Tiyatro’nun “Bir Delinin Güncesi” adlı tiyatro oyununda sahne amiri olarak; Germinal Tiyatro’nun “Pasaport or Passport oder Reisepass” oyununda da oyuncu olarak yer almaktadır.

 • Siyah Instagram Simge
eda-akalin-12685_edited.jpg

Eda AKALIN

Oyuncu

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ndeki Fransızca tiyatro sayesinde tiyatroyla tanışmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık ve yandal Sosyoloji bölümlerini 2018 senesinde bitirmiştir. Craft Oyunculuk Atölyesi’nden 2019’da mezun olmuştur. Eric Morris, Stanislavski ve Meisner teknikleri üzerine eğitimler almıştır. İngilizce Drama eğitmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda kısa ve uzun metraj film, dizi ve reklam oyunculuğu yapmıştır.

 • Siyah Heyecan Simge
 • Siyah Instagram Simge
bottom of page